Am pregatit TOP 7 produse pe care regret ca le-am cumparat!
Din pacata nu am gasit 10 ca sa fac top 10 dar sunt destule si 7!!!
O sa va minunati de unele prduse cate de proaste si asa o sa va convingeti de ce regret ca le-am cumparat!
Am facut aceasta postare special ca sa nu mai dati si voi bani degeaba pe ele!
1.Fond de ten de la Balea cumparat din DM
Acest fond de ten l-am cumparat intr-o zi cand ma duceam la scoala si eram cam grabita!Atunci imi terminase-m cam toate fondurile de ten si am spus sa il iau pe acesta!Am avut noroc ca tocmai imi daduse-m o comanda la Avon si a venit pentru ca am folosit decat odata fondul de ten!
La prima folosire a fost ok,dar culoare pe care o alesesem era prea inchisa!Dupa 1 saptamana am vrut sa fac un machiaj si am folosit acest fond de ten!Cand l-am aplicat mi-a lasat niste urme ca si cum eram murdara!!De atunci nu l-am mai folosit,iar atunci el si-a schimbat si consistenta!Era foarte uleios,corgea ulei inloc de fond de ten si atunci m-am gandit sa il pun intr-un alt recipient cu speranta ca nu va mai fi asa dar m-am inselat!A fost un fond de ten GROAZNIC pe care regret ca l-am cuparat si regret ca m-am dat pe fata cu el atunci!!!Va spatuiesc sa nu il cumparati!!!
O sa va las si niste poze ca sa vedeti cat de oribil arata!!!
Dupa cum se vede in poza s-a strans in zona in care se inchide cu dopul si are o consistenta ca de nisip!!Este foarte prost!!!

De asemenea vedeti cat de inchisa este culoarea!!!

Iar in aceasta poza dac va uitati atenti vedeti cum a curs ulei din el!!!!Chiar sunt furioasa cad vad cat de prost este!!!!
2.Luciu de buze de la Avon din gama Perfect Kiss
Eu deobicei iubesc fiecare produs Avon dar nu stiu de ce acesta m-a dezamagit!Si nu m-a dezamagit in legatura cu culoarea sau consistenta produsului ci m-a dezamagit ca s-a crapat capacul iar dupa un timp s-a rupt de tot!Din pacate culoarea este foarte frumoasa si el este foarte cremos dar nu stiu de ce i-sa crapat capacul!Poate ca decat eu am patit-o dar imi pare foarte rau de el pentru ca era foarte bun la calitatea produsului care se afla in interiorul ambalajului!Eu am fost dezamagita de ambalaj!
Si chiar a-si vrea sa imi lasati comentariu daca il aveti si daca a-ti patit acelasi lucru ca mine!!!

Dupa cum se vede eu am incercat sa il lipesc cu scoci doar pentru a nu mai curge produs din apbalaj!
Se observa foarte usor ruptura!!!

Iar aici aveti un swatch in care vedti cat de frumoasa era culoarea!!

3.Stick pentru combaterea cosurilor de la Nivea
Este un creion pentu uscarea cosurilor care nu a fost bun de nimic!
In primul rand ca nu usca cosurile cum trebuia si in al doilea rand chiar daca ma demachiam inainte sa il folosesc buretelul lui se murdarea mereu si nu puteam sa il folosesc asa murdar si trebuia sa tai din el,pana cand nu am mai avut ce sa tai deoarece se ''termina-se''.
Nu imi place deloc acest tip de combatere a cosurilor!Prefer mult mai mult cremele decat creioanele acestea!!!

Uitat-va cum arata periuta acum!!Groaznic!Nu ma asteptam sa stau sa ''ciopartesc'' acest creion ca sa pot sa il folosesc!Nu imi place deloc!!!

4.Mascara primit cadou de la revista Avantaje
Este un mascara la care nu prea ma asteptam mult de la el dar totusi nici in halul asta!!!
In primul rand este o mascara care nu este de la nici-un brand,este facut de cineva ''anonim''care nici macar nu stiu ce a pus in compozitia lui si in al doilea rand cand scot din tub peria este plina de produs,ceea ce nu trebuia sa se intample deoarece are acel ''curatator'' de produs la scoaterea periutei din tub!!!
Nu imi place de loc si nu l-am folosit niciodata deoarece nu mi-a placut cum arata!!!

Se observa si in poza cum ramane la baza periutei produs pe ea!!!
Nu imi place si sunt bucuroasa ca nu l-am folosit deloc!!
5.Creioanele duo de la Oriflame
Aceste creioane au niste nuante superbe dar mina lor este prea uscata si nu traseaza niste linii pigmentate pe ochi asa cum imi doresc eu!Ca sa aiba acea culoarea frumoasa eu imi chinui pleoapa apasand foarte tare si de aceea nu prea imi plac!Momentan nu le mai folosesc!

Pacat de culorile lor!
Eu am apasat foarte tare ca sa iasa aceste swatch-uri asa de pigmentate cum imi plac mie!!

6.Rujul de la Avon din gama Colortrend
Acest ruj pot sa spun ca nu m-a dezamagit asa de mult deoarece este intr-o gama mai veche si eu l-am luat acum 2 sau 3 campanii din ofertele pentru reprezentanti cu doar 5 lei!Mi-am luat 2 nuante!Cealalta este frumoasa dar aceasta m-a dezamagit doarece nu este nuanta la care ma asteptam eu!Este un roz foarte stralucitor si pe buze face alb!Eu nu il folosesc deloc dar este bun pentru machiajul tip snow queen!

7.Rujul de la Dior
Acest ruj este intr-o nuanta superba dar are un miros foarte puternic care imi provoaca dureri de cap!
Are un miros asemanator rujurilor de pe vremea ''bunici''! L-am folosit de cateva ori dar nu pot sa il port deoarece nu suport mirosul!!!
Se vede si in swatch ca este foarte pigmentat si este o culoare superba dar nu pot sa il port pe buze cu acel miros!Pacat!
Acestea au fost produsele,pe unele chiar regret total ca am dat banii dar pe unele regret doar jumatate!
Sper ca v-a placut aceasta postare si ca este de ajutor deoarece stiti de ce produse sa va feriti!!!
V-am pupat!!!









Nu vreau sa fiu rautacioasa,dar ai fooooarte multe greseli gramaticale in articol. Chiar si titlul este scris gresit. Degeaba continutul e bun daca prezentarea lasa de dorit.
RăspundețiȘtergereMulta bafta si mai multa atentie la redactare pe viitor.
Nu ma supar ca imi spui!Eu scriu foarte repede si mai incurc tastele,in sensul ca pun o litera inaintea celei care trebuia!O sa scriu postarile cu mai multa atentie!Pup!
Ștergere