sâmbătă, 21 iunie 2014

Make-up by me !!!

Hei fetelor !!!
Am hotarat sa revin aici pe blog si sa va impartasesc ceea ce fac si ce produse folosesc,daca sunt bune sau nu, sfaturi in moda, si multe alte lucruri!!!

Pentru ca am facut un mic curs de machiaj,mi-am perfectionat modul de machiaj si chiar am avut si niste cliente!!! In aceasta postare o sa va arat  un machiaj pe care l-am facut unei cliente!!!
Eu sper sa va placa ce am facut si o sa mai vedeti poze cu alte machiaje!!!




Acest machiaj este realizat cu nuante de albastru,negru si alb pentrtu iluminarea arcadei si a coltului intern toate din paleta cu 150 de culori de la #Elf !!! Pe buze am folosit un ruj de la Avon!! Fondul de ten folosit este cel de la Avon din gama 24 K Gold! In obraj am folosit un bronzer de la Elf pe parcurs am accentuat culoarea lui dar nu am mai facut poza!! Rimelul folosit este cel de la Avon din gama LUXE,kitul de sprancene de la Oriflame,pudra de la Bourjois Paris si corectorul de la Farmasi!!!





Machiajul a fost unul pentru o nunta,clienta a purtat o rochie neagra cu niste accesorii aplicate pe aceasta in jurul gatului care erau argintii!!

Daca doriti sa va programati pentru machiaj va rog sa ma contactati la 0720764022!!!
Pret Machaje:

   -Machiaj cu nuante naturale sau colorate fara gene false 40 lei
   -Machiaj cu nuante naturale sau colorate cu gene false 50 lei
   -Machiaj cu gliter si gene false 60 lei
   -Machiaj de mireasa cu tot cu gene false 100 lei

   -Proba machiaj intre 25-35 lei (depinde de machiaj)

Acesta a fost machiajul!!! Sper ca v-a placut,eu astept parerile voastre despre machiaj si va anunt ca o sa mai vedeti machiaje realizate de mine aici pe blog!!!

Ne vede peste cateva minute cu un Sale Blog!!! Am cateva lucruri nefolosite si poate altor fete le folosesc!!!!

joi, 17 aprilie 2014

Make-up de Pasti!

Buna din nou fetelor!
Am pregatit pentru voi un machiaj pe care puteti sa il purtati in seara de Pasti sau in orice perioada a zilei de Pasti!!! In poze o sa vedeti decat un ochi machiat deoarece eu mai intai facusem la un ochi alt machiaj si nu prea mi-a placut cu iesise asa ca m-am hotarat sa fac altul,si din lene sa zic asa nu am mai stat sa fac si la celalalt ochi!! Eu sper sa va placa si ca v-am dat o idee buna!!


 Machiajul este in totalitate realizat cu culorile din paleta Elf de 150 de culori!! Rimelul folosit este cel de la Avon Aero Volume si pe linia apei inferioare am folosit creionul Super SHOCK in nuanta flash!!! Eu sper sa va placa si ca poate o sa incercati si voi,macar cu alte culori mai blande daca acestea nu va prea caracterizeaza sau nu va plac!!

Varog frumos sa imi scuzati sprancenele dar am uitat pur si simplu sa le conturez!!Nu stiam daca o sa imi iasa cum vroiam eu machiajul si am uitat sa le conturez la inceput!! Iar dupa ce l-am terminat si mi-a placut cum a iesit am spus sa fac repejor poze pentru voi!!! Sper ca nu o sa va deranjeze asta!!


Acesta a fost machiajul realizat de mine sper ca v-a placut si ca a-ti trecut cu vederea sprancenele!!!
Eu ma duc sa vopsesc ouale de Pasti cu mama si ne vedem mai tarziu intr-o postare in care o sa va arat cum au iesit ouale si cum am decorat masa!!
Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa! :* :*

Paleta ELF cu 150 de culori!!!

Hei fetelor!
Acum 1 luna cred am prins o reducere pe siteul celor de la Elf si am prins o reducere de 60%!! <3 Asa ca mi-am cumparat o paleta cu 150 de culori pe care o ''pandeam'' de mult!!:)) Am prins-o cu 44 lei de la 110 lei!!! Deci o investitie foarte buna!!!
A mai fost odata o reducere de 80% dar din pacate nu am prins paleta atunci!!La reducerea aceea paleta fusese la pretul de 26 lei! :O :O deci sa cumperi o paleta de 150 culori cu doar 26 lei este ceva super!! Dar totusi si reducerea pe care am prins-o eu este foarte buna si chiar sunt bucuroasa ca am achizitionat paleta!!!



In afara de paleta de 150 de culori mai mi-am cumparat o pensula pentru ochi din gama elf Essential si anume pensula ''Defining eye'' si mai mi-am cumparat gelul transparent pentru gene si sprancene pe care eu il iubesc!!! 
 

 Paleta este superba!! Sunt o multime de culori,puteti face cu ea o gramada de machiaje,de zi,de noapte,glam,chiar si de mireasa si orice ce vreti voi!!!

Culorile sunt foarte pigmentate,sunt culori sidefate dar si mate in aceasta paleta,unele culori sunt cremoase,nu sunt prafoase ceea ce imi place foarte mult!!!

Aceasta este paleta!! Sper ca v-a placut postarea mea si stati aproape pentru ca va urma o postare noua mai tarziu putin!!
Va pup! :**

miercuri, 16 aprilie 2014

AM REVENIT!!!!


Hei fetelor!!!
Dupa mult timp in care nu am mai postat m-am gandit sa postez pentru ca imi place multe sa vedeti si voi ceea ce mie imi place sa fac,sa va ajut cu idei de machiaje si cu multe alte lucruri!!!!!

Asa ca sper ca o sa ma urmariti din nou si ca o sa fiti alaturi de mine,sa ma convingeti ca sunteti alaturi de mine sa ca va place ce postez si asa eu cu siguranta voi posta mai des!!!

Eu am pregatite cateva postari frumoasa si sper ca o sa fiti alaturi si ca o sa va placa ce postez!!!

Nu uitati ca eu fac inscrieri Avon!!! Va invit cu drag sa faceti parte din  echipa mea si sa va bucurati de cadourile pe care le veti primi de la Avon cat si din partea mea!!! Daca vreti detalii ma puteti contacta la 0720764022 sau imi puteti lasa un mesaj pe facebook aici!!!



Ne vedem peste cateva minute cu o noua postare!!! V-am pupat!! :*

luni, 3 martie 2014

Review sampon uscat Batiste!

Buna fetelor!!!
Imi pare rau ca nu am postat duminica dar a fost vremea urata si nu mi-a mers netul decat pana la ora 17:30 sau ceva de genu! Asa ca am sa postez azi deoarece am timp si chiar vroiam sa fac demult acest review!!

In aceasta postare este vorba despre review-ul Dry Shampoo-ului Batiste!!!
Acesta este primul meu sampon uscat!!!Am auzit la niste fete de sampoanele uscate dar nu stiam de la ce brand sa imi cumpar ca sa fie mai bun! Asa ca am vazut un clip pe youtube in care o fata spunea numai lucruri bune despre el si am spus sa imi comand si eu aceste sampoane! Eu le-am prins la o reducere atunci si va spun ca imi plac foarte mult!!!
Mi-am cumparat 2 sampoane si vreau sa va spun ca tin foarte mult timp!!! Eu le am de prin noiembrie daca nu ma insel si primul tub m-a tinut foarte bine!! Inca mai am putin in el pe fund,dar m-a tinut atat de mult deoarece o perioada de cam 3 sapt sau chiar o luna nu am mai folosit pentru ca aveam o obsesie de a ma spala pe cap mereu! Eu il folosesc cam de 2 ori pe saptamana de obicei sambata sau duminica depinde cum imi sta parul si daca ma du undeva, si miercurea!!!


Am ales sa folosesc acest sampon deoarece imi prelungesc cu  1 zi timpul de spalare a parului! Nu vreau sa imi mai spal atat de des parul deoarece se deterioreaza foarte rau si chiar nu imi place!! Ganditi-va ca a-ti avea o bluza pe care o purtati foarte des deoarece va place si o tot spalati mereu!Ea se deterioreaza,isi pierde culoarea si nu mai este ca la inceput! Acest lucru se intampla si cu parul vostru!!! De aceea va sfatuiesc sa folositi samponul uscat indiferent de de firma este!!!


Are 200 ml,are aroma florara si este foarte usor de folosit!! Pulverizati la radacina,apoi  masati scalpul cu degetele si dupa vi-l puteti coafa sau pieptana!! Este foarte rapid deoarece nu trebuie sa va mai udati parul,apoi sa stati sa il uscati! Daca intr-o zi iti sta parul urat repede repejor pulverizezi samponul uscat la radacina parului si gata!! In plus el ii da volum,elimina grasimea de pe radacina parului si il revitalizeaza!! Cu cateva pulverizari iti simti parul curat si nu mai ai nici-o grija!!
Mie sincer chiar imi place si chiar vi-l recomand si voua! Cand voi termina si al doilea tub am de gand sa imi cumpar unul din DM deoarece vreau sa il incerc si pe el!!


Are aceasta pompita care dozeaza foarte bine produsul!!! Eu am cu aroma folrara acest sampon!

Acesta a fost review-ul sper ca v-a placut si ca nu va suparati ca nu prea mai postez!!
Va pup si ne vedem in postarea urmatoare!! :* :*

sâmbătă, 1 martie 2014

1 Martie!!!

Buna fetelor!
Ce mai faceti???

La multi ani de 1 Martie!!! Va doresc sa aveti o primavara cat mai frumoasa!!!

Am pregatit pentru azi o postare in care o sa vedeti ce am primit eu de 1 Martie si ce i-am facut cadou mamei mele!!!
Sper ca o sa va placa si poate o sa mai postez inca odata azi!!!


Deci de la mama mea am primit acel set Nivea + crema de maini Nivea care a fost primita cadou de la o promotie Nivea,am mai primit si un demachiant Elmiplant dar am uitat sa ii fac poza(o sa il vedeti in alta postare),de la colegi multe bratari dar am pus decat cateva deoarece pe celelalte le am la mana, de la tatal meu acea zambila si brosa cu acel paun!!! Brosa este superba si o ador!!!


Aceasta brosa i-am luat-o eu mamei mele si mai i-am luat o bratara rosie cu un pandantiv cu o potcoava si un mic buchetel de ghiocei pe care  il vedeti in poza de mai sus!!


De la mama mea am mai primit 3 accesorii de la Accessorize care sunt foarte foarte dragutee!!!
Am primit 2 lantisoare!! Unul al aveti mai sus si anume cel cu inima si o pasare sau ce este aia si unul cu niste cuburi metalice!!! Fiecare lant are o placuta acolo unde se inchide lantul pe care este litera ''A''!!! Imi plac foarte mult si mai ales ca au litera ''A'' inscriptionata pe acea placuta!!



Am mai primit si o bratara roz cu auriu care are 2 pandantive,unul in forma  de inima si unul banut!Mai are o cruce si unde se inchide bratara are o steluta!!!Sunt superbe toate aceste accesorii si imi plac mult!!! Ii multumesc mamei mele!!!




Aceasta este brosa primita de la tatal meu!!! Este superba dupa parerea mea!!! Imi place mult si ii multumesc!!!


Acestea au fost cadourile sper ca v-au placut si ne vedem mai tarziu intr-o alta postare!!!
V-am pupat si va doresc un weekend cate mai frumos si o primavara infloritoare!!!

sâmbătă, 22 februarie 2014

TAG Cele 7 Pacate Ale Frumusetii!!!

1. LACOMIE - Care este cel mai ieftin produs cosmetic pe care-l ai? Si care este cel mai scump?
Cele mai ieftine produse din colectia mea sunt creioanele de la Orkide!
   Am 2 de buze si 1 de ochi!! Il mai folosesc pe cel de buze roz iar cel de buze rosu il mai foloseste mama mea! Cel de ochi gri este nefolosit!



Cel mai scump produs pe care il detin este aceasta pudra minerala de la Lancome!
Este o pudra buna care imi place mult si in zilele in care nu vreau sa folosesc fond de ten folosesc aceasta pudra minerala si este perfecta!




 
2. MANIE - Care este produsul cu care te afli intr-o relatie de iubire/ura?
La aceasta intrebare am inclus un produs nou care chiar se potriveste cu intrebarea!
Este o mascara de la Avon pe care am luat-o in C2, imi place foarte mult ca alungeste genele,le si separa dat ceea ce ma deranjeaza este faptul ca atunci cand il aplic la baza genelor ma inteapa perii de pe perie si nu prea imi place acest lucru!



3. POFTA - Care este cel mai delicios produs cosmetic/ingrijire corporala?
Aici intra cu siguranta noul exfoliant de la Avon cu ciocolata!!!
Il iubesc! Are un miros delicios si imi vine sa il mananc!Miroase a inghetata de ciocolata si este foarte ''apetisant''!!! El va ramane mereu cel mai delicios produs!!!!

4. LENE - Ce produs neglijezi din cauza lenei?
Din pacate din cauza lenei uit sa ma dau cu lotiune de corp....Dar atunci cand imi simt pielea  uscata folosesc un sprey de corp cu particule hidratante deoarece este mai usor de aplicat decat lotiunea!! Si dupa cum vedeti imi este ''lene'' sa aplic o lotiune de corp!


5. MANDRIE - Ce produs iti da mai multa incredere in sine?
Aici nu am putut sa aleg 1 singur produs asa ca am ales 2!
Daca ar fi ca intr-o zi sa ma grebesc si sa plec repede cele 2 produse care chiar mi-ar da incredere in mine si anume un corector si un fard negru care il folosesc pe post de tus!!! Se aplica foarte repede si ma simt sigura pe mine cand le port!!

6. RAVNA - Ce atribute gasesti foarte atragatoare la sexul opus?
 Sa fie atragator adica sa imi placa si fizic,sa fie deschis la orice,amuzant,putin romantic,rabdator!
Si un lucru fparte important sa fie ingrizit si sa tina la aspectul lui fizic!


7. INVIDIE - Ce produse ti-ar placea sa primesti cadou?
As vrea sa primesc cadou un fond de ten MAC sau orice alt produs MAC!!



Deasemenea as vrea si un produs LUSH! Eu am vrut sa imi iau odata un balsam de buze care a fost intr-o editie speciala de Craciun dar nu a mai fost in stoc...!!! Iar acum am auzit de un sampon solid foarte bun pe care chiar as vrea sa il cumpar!


Acesta a fost TAG-ul sper ca v-a placut si ca o sa ma urmariti in continuare deoarece mai am idei de postari noi! :* :*
Va pup si va doresc o zi buna!