joi, 26 decembrie 2013

Creioanele mele de ochi!!!




Creioanele mele!
Stiu ca sunt putine dar o sa mai imi cumpar!




Creioanele:1.Jillian Dempsey-nuanta black
                  2.Super Shock-nuanta aqua pop
                  3.Super Shock-nuanta flash
                  4.glimmerstick Avon-nuanta starry night blue
                  5.glimmerstick diamonds-nuanta brown sugar
                  6.Fairy City Lights-nuanta silver glitz
                  7.veryme double trouble-nuanta mocha loca
                  8.eye liner(nu mai stiu de unde este pt ca nu se mai vede ce scria pe el)-nuanta brown


                                        

                              ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^       
                                                                 Swatch-uri   
                                                       

Gama mea de produse LUXE!

Gama LUXE!
Acestea sunt produsele mele din gama LUXE!
Nu sunt toate,mai trebuie  sa imi cumpar pudra,rujul,pensula,creionul de buze si ce o sa mai apara!!!
Voi aveti macar un produs din gama LUXE?

miercuri, 25 decembrie 2013

luni, 23 decembrie 2013

Bradutul de Craciun!

Buna fetelor!
Acesta este bradul meu!Ce parere aveti???Stiu ca nu este prea reusit dar merge!
Intre timp am mai cumparat niste globulete si am mai adugat prin el!
Voi v-ati facut bradul???
@Craciun   @Bradut

duminică, 22 decembrie 2013

Nail art for Christmas!

Am pregatit inca un model de unghii pentru craciun foarte usor de realizat!!!
Pe toate unghiile am aplicat oja Flormar din gama pretty in nuanta P16(2 straturi daca vreti ca oja sa fie mai frumoasa),iar pe degetul inelar si degetul mare am folosit sclipiciul de la Avon in nuanta Silver Plated!!!!
Pe oja de la Flormar am dat 3,50 lei si am luat-o din Carrefour miercuri!A fost la reducere si daca vreti sa o luati cred ca o sa o mai gasiti!Dezavantajul este ca are doar 6 ml!!!Iar pe oja de la Avon am dat 10 lei si are 8 ml!
Sper ca va place cum a iesit si astept pareri!!!

Colectia de rujuri!



Aceasta este colectia mea de rujuri!!!
Deocamdata am doar 12 rujuri dar o sa mai imi iau si se va mari colectia!!!
Care va place cel mai mult de aici???

Primul Review!!!


Primul Review!!!<3

O noutate in domeniul aplicatoarelor

Nu inteleg de ce toate companiile simt nevoia permanenta de a reinventa periutele de mascara (ba sferice, ba vibreaza, ba sunt supersonice) insa in mare am vazut doar variatii ale unui aplicator clasic.
AVON insa a reusit intr-adevar sa aduca o noutate in acest domeniu, prin aplicatorul Mega Effects care seamna cu o “bidinea”. Este de altfel si primul aplicator de rimel de pe piata sub aceasta forma, iar ideea din spatele sau a fost adaptarea perfecta la linia genelor.

Impresii despre aplicare si efecte

Criteriile dupa care am testat Mega Effects au fost abilitatea de a oferi volum, puterea de colorare, alungire, separare, definire, rezistenta de-a lungul zilei si usurinta in demachiere.
L-am purtat in zile ploaioase si in zile calduroase. Concluzia dupa cateva ore bune de purtare a fost ca rezista foarte bine pe gene si nu se faramiteaza la vant sau umiditate.
De obicei folosesc doua tipuri de mascara, in doua (maxim trei) straturi: primul strat o mascara de volum, iar ultimul strat, o mascara de alungire, pentru ca nu am gasit pana acum o mascara care sa indeplineasca ambele roluri corect.
Este foarte greu sa fii “monogam” in aceasta industrie a genelor lungi si dese – pe langa faptul ca este foarte greu sa gasesti un rimel de alungire, curbare si volum care sa fie “the one” , sunt pur si simplu prea multe tentatii sub forma de periute si formule care apar zi de zi.
Este de asemenea foarte greu sa schimbi ceva clasic, cum este periuta standard, de aceea am avut dubii cu privire la noul aplicator. Ma asteptam sa fiu dezamagita si din cauza ca atunci cand vine vorba de rimelarea genelor, pretentiile mele sunt foarte mari, si stiu din proprie experienta ca nou nu inseamna intotdeauna mai bun.
Comparatie culoare cu Maybelline – Collosal Volume si Givenchy Noir Couture 4 in 1

Printre beneficiile reale ale acestui produs o sa enumar alungirea, separarea si colorarea.
Aplicarea este generoasa, dar nu lipeste genele (de aici si lipsa de volum, pentru ca un mascara de volum uneste – a se citi lipeste –  genele la baza si le face sa para mai dese, dar nu si mai lungi).
Capul aplicatorului nu s-a supra incarcat cu mascara la deschidere.



AVON Mega Effects mascara nu este disponibil in varianta waterproof –  un minus, avand in vedere ca este lansat in sezonul de vara.
Ambalajul, cu un design unic care se aseamana cu un mini marker rosu, contine 9 ml de mascara – ceva mai putin produs decat intr-un rimel normal. Daca la un rimel normal indoirea baghetei in tub este metoda cea mai eficienta pentru a folosi cat mai mult din produsul de pe peretii tubului de mascara, la Mega Effects corpul ambalajului este rigid, iar periuta nu poate fi miscata in interior, drept pentru care ma intreb daca voi reusi sa consum in totalitate continutul.
“Caut un rimel bun pentru alungirea genelor, este Mega effects mascara bun pentru mine?”
Acest rimel se potriveste bine persoanelor cu ochi medii/mari, dar nu neaparat persoanelor cu ochi foarte mici, sau cu pleaope cazute, din cauza ca aplicatorul este destul de mare. L-as recomanda doar celor care au spatiu destul intre linia genelor si sprancene, pentru a evita transferul accidental de rimel de pe gene pe pleoapa.
Daca va intrebati de ce capul aplicatorului AVON Mega effects nu are o forma curbata, mai adaptata liniei genelor, cred ca ar fi fost destul de complicat, daca nu imposibil, ca AVON sa creeze o forma care sa se adapteze fiecarei forme de ochi.





Probleme technice....

Hei dragelor!
Imi cer scuze ca nu am mai postat dar calculatorul meu a avut niste probleme!Acum l-am reparat si am pregatit pentru azi multe postari foarte frumoase!!!!
Sper ca o sa imi urmariti acctivitatea si sa nu postez degeaba pentru ca este o munca pierduta daca nimeni nu arata ca ma urmareste pe blog!
Nu uitati daca va place ce posteze apasati pe butonul ''Urmareste''!!!
Asta ma bucura cel mai mult!!!Daca voi vedea ca voi suteti interesate de ce fac eu poate ca o sa incep sa fac si video-uri pe youtube!!! <3

joi, 19 decembrie 2013

Stikere pentru nail art Avon!

Pentru ca multe fete de la mine de la scoala vreoiau sa vada cum arata acele stikere de la Avon,m-am hotarat sa pun aceasta poza si pentru ele si pentru multe alte fete care erau interesate!!!
Sper ca va plac!!!Mie imi plac mult si imi pare rau ca atunci nu mi-am comandat si celalalt model!
Astept pareri! :*

Papucei de casa!

Papuceii mei de casa preferati!
Sunt pufosi,caldurosi si foarte eleganti!!!
Ii ador! <3
Ce parere aveti???

Produse in editie limitata de Craciun!!!

Hihihih!<3
Ce dragute sunt nu???
2 produse din editia Avon Care de Craciun!!!!
Va plac???

Zambeste mereu! :)

Buna dimineata dragelor!!!
V-ati trezit???
Dupa cum spune si imaginea  cannd va incepeti ziua trebuie sa zambiti si sa impartiti zambete!!!
Nu uitati daca va place ce postez dati like,comentariu,urmareste si share ca sa vada si prietenii vostri!
Eu va ofer un zambet larg si un pupic! :) :*

miercuri, 18 decembrie 2013

Brosura Avon C17 2013!

Pentru aceasta prima zi va las sa rasfoiti brosura Avon de mai jos!
Daca doriti sa comandati ceva sau chiar sa va alaturati echipei mele ma puteti contacta la 0720764022!
O seara placuta va doresc! :*
http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/eBrochure.page?index=1&cmpgnYrNr=201317

Christmas three!Nail art!

Incepem cu o poza nail art de Craciun!
Sper ca va place si astept pareri!
Ojele folosite:-oja rosie  folosita pe toate unghiile este de la Flormar
                       -oja verde folosita pt bradut este de la Flormar
                       -oja galbena folosita pt varful bradutului este de la Avon
                       -oja alba folosita pt globurile din bradut este de la Rapsodi(un brand mai mic)

Introducere! :) :*

Hei!Eu sunt Andreea!Am 16 ani,imi place mult make up-ul,sunt reprezentant Avon si imi place sa postez tutorial sidiferite poze sau filmulete legate de make up!!!
Sper ca o sa va placa ce postez si ca o sa ne intelegem cat mai bine!!!