joi, 17 aprilie 2014

Make-up de Pasti!

Buna din nou fetelor!
Am pregatit pentru voi un machiaj pe care puteti sa il purtati in seara de Pasti sau in orice perioada a zilei de Pasti!!! In poze o sa vedeti decat un ochi machiat deoarece eu mai intai facusem la un ochi alt machiaj si nu prea mi-a placut cu iesise asa ca m-am hotarat sa fac altul,si din lene sa zic asa nu am mai stat sa fac si la celalalt ochi!! Eu sper sa va placa si ca v-am dat o idee buna!!


 Machiajul este in totalitate realizat cu culorile din paleta Elf de 150 de culori!! Rimelul folosit este cel de la Avon Aero Volume si pe linia apei inferioare am folosit creionul Super SHOCK in nuanta flash!!! Eu sper sa va placa si ca poate o sa incercati si voi,macar cu alte culori mai blande daca acestea nu va prea caracterizeaza sau nu va plac!!

Varog frumos sa imi scuzati sprancenele dar am uitat pur si simplu sa le conturez!!Nu stiam daca o sa imi iasa cum vroiam eu machiajul si am uitat sa le conturez la inceput!! Iar dupa ce l-am terminat si mi-a placut cum a iesit am spus sa fac repejor poze pentru voi!!! Sper ca nu o sa va deranjeze asta!!


Acesta a fost machiajul realizat de mine sper ca v-a placut si ca a-ti trecut cu vederea sprancenele!!!
Eu ma duc sa vopsesc ouale de Pasti cu mama si ne vedem mai tarziu intr-o postare in care o sa va arat cum au iesit ouale si cum am decorat masa!!
Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa! :* :*

Paleta ELF cu 150 de culori!!!

Hei fetelor!
Acum 1 luna cred am prins o reducere pe siteul celor de la Elf si am prins o reducere de 60%!! <3 Asa ca mi-am cumparat o paleta cu 150 de culori pe care o ''pandeam'' de mult!!:)) Am prins-o cu 44 lei de la 110 lei!!! Deci o investitie foarte buna!!!
A mai fost odata o reducere de 80% dar din pacate nu am prins paleta atunci!!La reducerea aceea paleta fusese la pretul de 26 lei! :O :O deci sa cumperi o paleta de 150 culori cu doar 26 lei este ceva super!! Dar totusi si reducerea pe care am prins-o eu este foarte buna si chiar sunt bucuroasa ca am achizitionat paleta!!!



In afara de paleta de 150 de culori mai mi-am cumparat o pensula pentru ochi din gama elf Essential si anume pensula ''Defining eye'' si mai mi-am cumparat gelul transparent pentru gene si sprancene pe care eu il iubesc!!! 
 

 Paleta este superba!! Sunt o multime de culori,puteti face cu ea o gramada de machiaje,de zi,de noapte,glam,chiar si de mireasa si orice ce vreti voi!!!

Culorile sunt foarte pigmentate,sunt culori sidefate dar si mate in aceasta paleta,unele culori sunt cremoase,nu sunt prafoase ceea ce imi place foarte mult!!!

Aceasta este paleta!! Sper ca v-a placut postarea mea si stati aproape pentru ca va urma o postare noua mai tarziu putin!!
Va pup! :**

miercuri, 16 aprilie 2014

AM REVENIT!!!!


Hei fetelor!!!
Dupa mult timp in care nu am mai postat m-am gandit sa postez pentru ca imi place multe sa vedeti si voi ceea ce mie imi place sa fac,sa va ajut cu idei de machiaje si cu multe alte lucruri!!!!!

Asa ca sper ca o sa ma urmariti din nou si ca o sa fiti alaturi de mine,sa ma convingeti ca sunteti alaturi de mine sa ca va place ce postez si asa eu cu siguranta voi posta mai des!!!

Eu am pregatite cateva postari frumoasa si sper ca o sa fiti alaturi si ca o sa va placa ce postez!!!

Nu uitati ca eu fac inscrieri Avon!!! Va invit cu drag sa faceti parte din  echipa mea si sa va bucurati de cadourile pe care le veti primi de la Avon cat si din partea mea!!! Daca vreti detalii ma puteti contacta la 0720764022 sau imi puteti lasa un mesaj pe facebook aici!!!



Ne vedem peste cateva minute cu o noua postare!!! V-am pupat!! :*