vineri, 31 ianuarie 2014

Produse pe care regret ca le-am cumparat!!!!

Buna fetelor!!!
Am pregatit TOP 7 produse pe care regret ca le-am cumparat!
Din pacata nu am gasit 10 ca sa fac top 10 dar sunt destule si 7!!!
O sa va minunati de unele prduse cate de proaste si asa o sa va convingeti de ce regret ca le-am cumparat!
Am facut aceasta postare special ca sa nu mai dati si voi bani degeaba pe ele!

1.Fond de ten de la Balea cumparat din DM

Acest fond de ten l-am cumparat intr-o zi cand ma duceam la scoala si eram cam grabita!Atunci imi terminase-m cam toate fondurile de ten si am spus sa il iau pe acesta!Am avut noroc ca tocmai imi daduse-m o comanda la Avon si a venit pentru ca am folosit decat odata fondul de ten!
La prima folosire a fost ok,dar culoare pe care o alesesem era prea inchisa!Dupa 1 saptamana am vrut sa fac un machiaj si am folosit acest fond de ten!Cand l-am aplicat mi-a lasat niste urme ca si cum eram murdara!!De atunci nu l-am mai folosit,iar atunci el si-a schimbat si consistenta!Era foarte uleios,corgea ulei inloc de fond de ten si atunci m-am gandit sa il pun intr-un alt recipient cu speranta ca nu va mai fi asa dar m-am inselat!A fost un fond de ten GROAZNIC pe care regret ca l-am cuparat si regret ca m-am dat pe fata cu el atunci!!!Va spatuiesc sa nu il cumparati!!!
O sa va las si niste poze ca sa vedeti cat de oribil arata!!!


Dupa cum se vede in poza s-a strans in zona in care se inchide cu dopul si are o consistenta ca de nisip!!Este foarte prost!!!


De asemenea vedeti cat de inchisa este culoarea!!!

Iar in aceasta poza dac va uitati atenti vedeti cum a curs ulei din el!!!!Chiar sunt furioasa cad vad cat de prost este!!!!


2.Luciu de buze de la Avon din gama Perfect Kiss
Eu deobicei iubesc fiecare produs Avon dar nu stiu de ce acesta m-a dezamagit!Si nu m-a dezamagit in legatura cu culoarea sau consistenta produsului ci m-a dezamagit ca s-a crapat capacul iar dupa un timp s-a rupt de tot!Din pacate culoarea este foarte frumoasa si el este foarte cremos dar nu stiu de ce i-sa crapat capacul!Poate ca decat eu am patit-o dar imi pare foarte rau de el pentru ca era foarte bun la calitatea produsului care se afla in interiorul ambalajului!Eu am fost dezamagita de ambalaj!
Si chiar a-si vrea sa imi lasati comentariu daca il aveti si daca a-ti patit acelasi lucru ca mine!!!

Dupa cum se vede eu am incercat sa il lipesc cu scoci doar pentru a nu mai curge produs din apbalaj!
                                                 
                                                 Se observa foarte usor ruptura!!!


Iar aici aveti un swatch in care vedti cat de frumoasa era culoarea!!

3.Stick pentru combaterea cosurilor de la Nivea
Este un creion pentu uscarea cosurilor care nu a fost bun de nimic!
In primul rand ca nu usca cosurile cum trebuia si in al doilea rand chiar daca ma demachiam inainte sa il folosesc buretelul lui se murdarea mereu si nu puteam sa il folosesc asa murdar si trebuia sa tai din el,pana cand nu am mai avut ce sa tai deoarece se ''termina-se''.
Nu imi place deloc acest tip de combatere a cosurilor!Prefer mult mai mult cremele decat creioanele acestea!!!

Uitat-va cum arata periuta acum!!Groaznic!Nu ma asteptam sa stau sa ''ciopartesc'' acest creion ca sa pot sa il folosesc!Nu imi place deloc!!!



4.Mascara primit cadou de la revista Avantaje
Este un mascara la care nu prea ma asteptam mult de la el dar totusi nici in halul asta!!!
In primul rand este o mascara care nu este de la nici-un brand,este facut de cineva ''anonim''care nici macar nu stiu ce a pus in compozitia lui si in al doilea rand cand scot din tub peria este plina de produs,ceea ce nu trebuia sa se intample deoarece are acel ''curatator'' de produs la scoaterea periutei din tub!!!
Nu imi place de loc si nu l-am folosit niciodata deoarece nu mi-a placut cum arata!!!

Se observa si in poza cum ramane la baza periutei produs pe ea!!!
Nu imi place si sunt bucuroasa ca nu l-am folosit deloc!!


5.Creioanele duo de la Oriflame
Aceste creioane au niste nuante superbe dar mina lor este prea uscata si nu traseaza niste linii pigmentate pe ochi asa cum imi doresc eu!Ca sa aiba acea culoarea frumoasa eu imi chinui pleoapa apasand foarte tare si de aceea nu prea imi plac!Momentan nu le mai folosesc!

Pacat de culorile lor!
Eu am apasat foarte tare ca sa iasa aceste swatch-uri asa de pigmentate cum imi plac mie!!

6.Rujul de la Avon din gama Colortrend
Acest ruj pot sa spun ca nu  m-a dezamagit asa de mult deoarece este intr-o gama mai veche si eu l-am luat acum 2 sau 3 campanii din ofertele pentru reprezentanti cu doar 5 lei!Mi-am luat 2 nuante!Cealalta este frumoasa dar aceasta m-a dezamagit doarece nu este nuanta la care ma asteptam eu!Este un roz foarte stralucitor si pe buze face alb!Eu nu il folosesc deloc dar este bun pentru machiajul tip snow queen!


7.Rujul de la Dior
Acest ruj este intr-o nuanta superba dar are un miros foarte puternic care imi provoaca dureri de cap!
Are un miros asemanator rujurilor de pe vremea ''bunici''! L-am folosit de cateva ori dar nu pot sa il port deoarece nu suport mirosul!!!


Se vede si in swatch ca este foarte pigmentat si este o culoare superba dar nu pot sa il port pe buze cu acel miros!Pacat!

Acestea au fost produsele,pe unele chiar regret total ca am dat banii dar pe unele regret doar jumatate!
Sper ca v-a placut aceasta postare si ca este de ajutor deoarece stiti de ce produse sa va feriti!!!
V-am pupat!!!

joi, 30 ianuarie 2014

Colour of the rainbow!!!

Buna fetelor!!!
In program azi scria random,asa ca am hotarat ce sa postez!
Acesta este un TAG care l-am vazut la mai multe fete si mi-a placut asa ca m-am gandit sa fac si eu!
Nu vreau sa spuneti ca sunt o copiatoare sau ceva de genu dar mi-a placut ideea si am hotarat sa il fac!!
Sper ca o sa va placa si ca a iesit bine!


1.ROSU
-Portfard Yves Rocher
-Oja Avon editie speciala
-EDP Herve Leger Intrigue
-Lip glos Bourjois Paris
-Tender Care de la  Oriflame
-Mascara Mega Effects de la  Avon


2.PORTOCALIU
-Sprey Gliss pentru parul deteriorat
-Lotiune tonica de la Avon din gama Solutions
-Mascara Infinitize de la Avon
-Lotiune tonica de la Avon din gama Naturals


3.GALBEN
-Lipbalm Balea
-Lotiune tonica de la Cosmetic Plant
-Buretel
-Oja de la Avon



4.VERDE
-Sprey de camera Glade
-Tratament pentru par de la Swiss O-Par
-Tratament pentru varfuri tocite de la Avon din gama Advance Techinques
-Corector de la Oriflame din gama Very me
-Buretel
-Demachiant de la Elmiplant din gama Bioten


5.ALBASTRU
-Acetona de la Mega Image
-Oja Flormar
-Sprey Percive de la Avon
-Creion duo de la Oriflame din gama Very me
-Oja de la Avon


6.INDIGO
-Oja Flormar metalica
-Iluminator
-Ruj Dior
-Pensula


6.VIOLET
-Spuna de la Oriflame din gama HairX
-Budra compacta Bourjois Paris
-Sper pentru perna de la Avon din gama Planet Spa
-Tender Care de la Oriflame
-Deodorant Lady Speed Stick

Acestea au fost produsele sper ca v-au placut si vreau sa mentionez ca nu am stat sa spun despre fiecare produs in parte si ca la unele produse culoarea era pe doar pe capac sau pe ambalaj deoarece nu am gasit altele in colectia mea!!!
Sper ca v-au placut si sa lasati in comentariu poza cu un produs de al vostru care se regaseste prin culorile curcubeului!!!!
Va pup!!!

miercuri, 29 ianuarie 2014

Rutina mea de demachiare si hidratare!!

Buna fetelor!
Am pregatit rutina mea de demachiare si hidratare!Sper ca o sa va placa postarea pentru ca am vazut ca nu prea mai sunteti active!!!Am postat un review si nu a avut vizualizari si ma dezamageste asta!!!!
Chiar acum cand am facut un program si pe care incerc sa il respect voi nu mai sunteti active.... Pacat
Astept sa vad cum se va termina saptamna ca sa stiu daca sa mai postez!!!


Primul pas pe care il fac in rutina mea este sa ma demachez!Folosesc un demachiant de la Elmiplant din gama Bioten luat din DM!Este foarte bun si imi place ca lasa pielea hidratata nupa ce imi curat tenul!



Apoi aplic o lotiune tonica pentru o curatare si mai buna si pentru a usca cosurile de pe fata!Este o lotiune tonica noua care am luat-o de la Avon si comanda azi a sosit si cat de curand va aparea un unboxing dar sper sa mearga sa postez clipul!!Are un miros foarte frumos chiar miroase a piersici si pot sa spun ca il ador!!!


Aplic demachiantul si tonicul ep niste dischete demachiante de la Bella cumparate din DM care sunt preferatele mele doarece imi place foarte mult forma lor si calitatea lor!!



 
Dupa ce astept sa se usuce tonicul aplic crema mea de cosuri preferata!!!Care este foarte buna si foarte eficienta!Nu va spun mai multe deoarece va urma un review!!


 
Dupa 30 de minute crema de cosuri ai intrat in piele si pe obraji,barbie,frunte si nas aplic cremamea hidratanta de la Herbagen care este fara parabeni si este cea mai buna crema a momentului pentru mine!!Deasemenea si la ea va urma un review!

Apoi in jurul ochilor apilc un cel revitalizant de la Avon din gama Planet Spa care este cel mai bun gel pentru ochi incercat de mine de la Avon!

Acestea sunt produsle folosite de mine,sper ca v-auplacut si astept sa spuneti intr-un comentariu ce produse folositi pentru rutina voastra de demachiere si hidratare!!!

Review ruj Ultra Colour Absolute de la Avon!!!

Hei fetelor!!!
Acest review trebuia postat de ieri dar am avut treaba si am uitat!!!Imi pare rau dar il postez acum si desigur mai tarziu veti gasi postarea pentru ziua de azi care se afla in program!!!

Aceste review este pentru noul ruj de la Avon promovat de Antonia si anume Ultra Colour Absolute!!!



Este un ruj miraculos pentru mine!!!
In primul rand cel mai important aspect pentru mine este acela ca el are in compozitie balsam de buze si pigment!Eu ador rujurile balsam deoarece sunt foarte hidratante si in aceasta perioada imi tin buele in permanenta hidratate fara vre-o crapatura pe buze!!!!
Contine un complex din vitaminele C si E pentru hidratare,colagen si SPF 15!!
Da un aspect natural buzelor si imbunatateste textura buzelor!!


Eu il am in nuanta tender mauve si este un mov discret,nu este foarte pronuntata culoarea sipentru mine este perfecta!Mi-se potriveste de minune si da o culoare naturala buxelor!
In a doua poza se vede ca si cum ar fi roz deoarece poza este facuta cu blitz!Culoarea lui adevarata este cea din prima poza!Are o cantitate de 3,6 g si consider ca este o canttate mare!Mie chiar imi tine mult un ruj!
 

Mai sus aveti niste swatch-uri!
Primul swatch(cel de jos) este aplicat direct cu rujul adica cu ''batonul'' lui!
Al doi-lea swatch(cel din centru) este aplicat cu pensula!
Al trei-lea swatch(cel de sus) este aplicat cu degetul!
V-am aratat 3 moduri in care il puteti aplica!



Mai sus aveti o poza in care iese in evidenta ambalajul rujului!
'Suportul'' de la baza este un roz aprins faorte dragur,capacul este de culoare rozalie spre rosie si este semitransparent iar ''tubul'' unde sta rujul este argintiu si are sigla Avon!!!

Sunt 20 de nuante diferite impartite pe categorii astfel:
-nuante de roz: si aici sunt 4 nuante de roz printre care este si nuanta rujului meu
-nuante de corai: 4 nuante de corai
-nuante de rosu: 4 nuante de rosu seducator
-nuante de mov: 4 nuante de mov unele mai indraznete altele putin mai discrete
-nuante naturale: 4 nuante asemanatoare cu culoare buzelor

Persista in jur de 5 ore si este mult mai ieftin fata de alte rujuri de la alte branduri tinand cont ca au aceeasi calitate ba chiar acesta este mult mai bun decat altele!!!

Pai cam acesta a fost review-ul sper ca v-a placut ce v-am spus despre el si daca am uitat ceva va rog sa ma scuzati!!!
Va pup!! :*

luni, 27 ianuarie 2014

Nail art!

Dupa cum stiti aceasta este postarea cu nail art!
Am facut un model aseara mamei mele si sper ca o sa va placa,am incercat sa il fac mai simplu dar tot odata sa fie finut!
Sper ca o sa va placa!




 

Am realizat aceasta manichiura cu oja de la Flormar din gama pretty in nuanta P21!Este un mov foarte frumos si are o tenta metalica!Apoi am pus un stras din setul de la Oriflame pe unghia de la degetul mare si de la cel inelar!Apoi am dat cu un lac peste ca totul sa stea fix!




Imi cer scuze ca se ved greseli dar am facut poza inainte sa corectez!Eu corectez dupa ce se usuca modelul pentru ca nu vreau sa stric ceea ce am creat pana atunci!



Acesta a fost nail art-ul sper ca v-a placut,si mie aceasta culoare mi-se pare ca se potriveste cu vremea de afara!
Va pup! :*

Postare intarziata.....

Hei fetelor!
Imi cer scuze ca aseara nu am mai postat review-ul dar  din cauza firgului si a zapezii s-a luat curentul in toata comuna!
Azi voi devia sa zic asa de la program ca sa postez si review-ul!
De asemenea o sa postez nail art-ul pentru ca asta scrie in program!
Sper ca v-au placut ideile si ca o sa va placa in timp ce veti vedea postarile!
Va pup si va las cu postare pentru nail art care va aparea cam in 10 minute!

duminică, 26 ianuarie 2014

Program Saptamanal!!!

Buna fetelor!
Dupa cum am spus acum cateva zile ca voi face u  program ca sa stiu cand si ce sa postez,m-am tinut de cuvant si l-am facut!
Eu o sa incerc sa il respect si o sa postez dimineata sau seara deoarece la mijlocul zile sunt la scoala!!!

LUNI: Nail art-si aici voi posta idei de manichiura
MARTI: Review

MIERCURI: Rutina mea-aici voi pune rutina mea legata de par,unghii,demachere etc
JOI: Colectia de produse-aici voi posta poze cu colectiile mele din diferite game.Cum ar fi oje,rujuri,lotiuni tonice,demachiante etc
VINERI: Random-aici voi posta ceva la intamplare,ce imi vine mine in acel moment
SAMBATA: Achizitii noi-aici voi pune pose si va voi descrie un produs sau chair mai multe care mi le-am cumpareat in acea saptamana

Topuri-aici voi posta topuri cu produsele pe care le detin
DUMINICA: Produsul preferat al saptamanii-aici voi posta produsul pe care l-am folosit cel mai mult toata saptamana si de ce mi-a placut asa de mult
Review


Acesta este programul,sper ca v-au placut ideile mele!M-am chinuit sa ma gandesc la ce idei noi sa propun ca sa nu va plictisiti de postarile mele!!!
O sa va las cu un review pentru ca respect programul inca de acum!
Va pup!

A venit iarna!!!

Buna  fetele!!!
Ce faceti???
Eu deabia am venit de afara si sunt foarte bucuroasa ca a nis si chiar imi place mult ca este zapada!
La voi a nins?Voi a-ti fost afara la zapada???
Mai tarziu o sa postez chiar mai mult si sper ca o sa fiti pe faza!
Va pup! :*

sâmbătă, 25 ianuarie 2014

Top 5 rujuri preferate!

Buna fetelor!
In aceasta postare este vorba despre 5 rujuri preferate de mine!
A fost foarte greu sa le aleg dar in final m-am decis!
Sper ca o sa va placa si va las cu preferatele!


1.Ultra Color Absolute de la Avon pe care il am in nuanta tender mauve si este foare hidratant si pigmentat!Mai multe veti vedea intr-un review care cred ca va fi maine!




2.Farmasi True Color Lipstick in nuanta 19!Este un nude foarte cremos si foarte pigmentat pentru un ruj hidratant!Este cel mai pigmentat ruj hidratant pe care l-am avut!!!In plus are si un miros superb la fel ca oricare alt produs de la Farmasi!
 

 3.Ultra Colour Style de la Avon!Este cel cu ambalaj mini si continut la fel ca orice alt ruj!
Este preferatul meu in privinta culorii dar sunt altele mai bune si de aceea el se afla aici!Este si cam cel mai consumat ruj al meu iar de asemenea si el este putin hidratant!



4.Ultra Beauty de la Avon!Eu il am in nuanta rose wine care este un rosu mai sters nu asa de aprins ca alatele si care este asemanator cu culoarea buzelor daca il aplici cu degetul!Si el este destul hidratant!



5.Ultra Colour lip crayon de la Avon!Eu il am in nuanta risque rose!Care este foarte pigmentat si are foarte multe particule de sclipici si nu numai deasupra ci si in tot rujul!Dar cateodata ma cam enerveaza sclipiciul ala asa de mult si de aceea se alfa pe locul 5!



Aveti aici si niste swatch-uri ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^



Acestea au fost rujurile sper ca v-au placut si astept sa imi lasati in comentarii care este rujul vostru preferat!!!
V-am pupat! :*

Colaborare:Machiaj de petrecere! :)

Buna fetelor!
Azi am pregatit un machiaj in colaborare cu Diana Martac-BeautyShe!!!
Este vorba despre un machiaj de petrecere!!!!Sper ca acesta o sa va placa mai mult decat primul machiaj postat de mine!
Am muncit mult la el si chair vreau sa imi lasati com cu parerea voastra!Imi va fi de folos!!!!
Mai jos o sa va las link-ul cu blogul ei ca sa vedeti si machiajul realizat de ea!!!
Aici blogul ei:http://wild1414.blogspot.ro/



Acesta este machiajul!
Mentionez ca nu am mai folosit mascara deoarece m-am grabit pentru ca trebuia sa postez machiajul si am uitat!
Prima data am folosit un baton corector de la SHE apoi un Moisturiser de la Oriflame din gama Giordani Gold,o baza pentru fardul de pleoape de la Avon si am inceput sa realizez machiajul!
Am folosit pensulele aurii pe care le stiti din postarea cu ''Cum imi spal eu pensulele'' care m-au ajutat mult ca machiajul sa iasa asa de bine!Ca fard de pleoape am folosit pentru coltul intern rozul din paleta LUXE de la Avon pe care o stiti,pentru a construi ''V''-ul in coltul extern si pentru a umple pleoapa am folosit maro-ul mat tot din paleta LUXE,apoi in pliu am folosit fardul roz mono de la Avon din gama Cosmic pe care il stiti si sub arcada un fard iluminator care nu mai stiu de unde este pentru ca s-a sters numele iar pentru a contura putin genele ca sa le dau o aliura de gene dese si putin pe linia apei am folosit fardul mono negru de la Farmasi pe care la fel il stiti desigur daca ma urmariti!Daca nu cautati in postarile mai vechi si veti vedea despre ce vorbesc!










Pentru sprancene am folosit kit-ul de la Oriflame,pentru obraji am folosit fardul duo de la Avon din gama Avon Glow si am folosit si blash-ul si bronzer-ul in poze nu cred ca se vede!
Pe buze am folosit creionul Jumbo de la Avon intr-o nuanta de roz pe care o sa il vedeti intr-o postare care va aparea mai tarziu!!!




Acesta a fost machiajul!Astept pareri si sper ca v-a placut si ne vedem in urmatoarea postare!
V-am pupat!