sâmbătă, 25 ianuarie 2014

Colaborare:Machiaj de petrecere! :)

Buna fetelor!
Azi am pregatit un machiaj in colaborare cu Diana Martac-BeautyShe!!!
Este vorba despre un machiaj de petrecere!!!!Sper ca acesta o sa va placa mai mult decat primul machiaj postat de mine!
Am muncit mult la el si chair vreau sa imi lasati com cu parerea voastra!Imi va fi de folos!!!!
Mai jos o sa va las link-ul cu blogul ei ca sa vedeti si machiajul realizat de ea!!!
Aici blogul ei:http://wild1414.blogspot.ro/



Acesta este machiajul!
Mentionez ca nu am mai folosit mascara deoarece m-am grabit pentru ca trebuia sa postez machiajul si am uitat!
Prima data am folosit un baton corector de la SHE apoi un Moisturiser de la Oriflame din gama Giordani Gold,o baza pentru fardul de pleoape de la Avon si am inceput sa realizez machiajul!
Am folosit pensulele aurii pe care le stiti din postarea cu ''Cum imi spal eu pensulele'' care m-au ajutat mult ca machiajul sa iasa asa de bine!Ca fard de pleoape am folosit pentru coltul intern rozul din paleta LUXE de la Avon pe care o stiti,pentru a construi ''V''-ul in coltul extern si pentru a umple pleoapa am folosit maro-ul mat tot din paleta LUXE,apoi in pliu am folosit fardul roz mono de la Avon din gama Cosmic pe care il stiti si sub arcada un fard iluminator care nu mai stiu de unde este pentru ca s-a sters numele iar pentru a contura putin genele ca sa le dau o aliura de gene dese si putin pe linia apei am folosit fardul mono negru de la Farmasi pe care la fel il stiti desigur daca ma urmariti!Daca nu cautati in postarile mai vechi si veti vedea despre ce vorbesc!










Pentru sprancene am folosit kit-ul de la Oriflame,pentru obraji am folosit fardul duo de la Avon din gama Avon Glow si am folosit si blash-ul si bronzer-ul in poze nu cred ca se vede!
Pe buze am folosit creionul Jumbo de la Avon intr-o nuanta de roz pe care o sa il vedeti intr-o postare care va aparea mai tarziu!!!




Acesta a fost machiajul!Astept pareri si sper ca v-a placut si ne vedem in urmatoarea postare!
V-am pupat!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu