Hei dragelor!Am pregatit postarea promisa!
Este vorba despre cum imi spal eu pensulele!
Multe dintre voi stati sa dati bani pe tot felul de solutii pentru spalat cand un sapun lichid sau un cel de dus face acelasi lucru!
Mai jos veti vedea pasi pe care ii fac eu!
Primul pas este sa imi aduc toate pensulele murdare sa le spal!Le spal odata la luna sau chiar mai des!
Apoi iau o cana din plastic sau voi puteti lua un bol sau ce vreti si o umplu cu apa dar nu plina pentru ca nu vreau sa treca de inelul din metal lipit de maner deoarece lipiciul nu va mai fi atat de rezistent si se va dezlipi pensula!Apoi pun o pompita de sapun lichid,iar eu folosesc Balea cu piersici dar voi folositi ce aveti si imi spal pensulele!
ATENTIE!!!Nu le spalati pe toate in aceeasi apa deoarece este murdara
mai alesc cand va spalati pensula de fond de ten!!!Eu dupa ce spal o
pensula mare arunc apa si pun alta din nou si o alta pompita de sapun
lichid!!!!Iar la pensulele de fard de pleoape spal 5 pensule in acceasi
apa deoarece ele sunt mici!Dar retineti la cele mari pe fiecare in apa
ei!!!!
Asa arata pensulele mele spalate si le las la uscat pe un prosopel!!!
Sper ca v-a fost de folos sfatul meu si ne vedem maine in mai multe postari frumoase!
Am niste planuri foarte dragute pentru maine!
PS:S-ar putea sa mai postez odata si azi dar mai tarziu!
VA PUP! :* <3



Dragute pensule, eu le am pe cele de la Rt dar doar pt fata si sunt in cautare de pensule pt ochi, te ast si pe la mn :*
RăspundețiȘtergereEu am dat pe setul asta de pensule 70 lei!Doare cele aurii sunt din acelasi set!Dar mai lipsesc unele care nu au fost spalate!Setul are 21 de pensule sin vine intro gentuta elgenta!Daca esti interesata de set ma poti contacta pe facebook sa vorbim!Desigur ca ma uit si pe blogul tau!
ȘtergereBuna, din ce oras esti?
RăspundețiȘtergere