luni, 3 martie 2014

Review sampon uscat Batiste!

Buna fetelor!!!
Imi pare rau ca nu am postat duminica dar a fost vremea urata si nu mi-a mers netul decat pana la ora 17:30 sau ceva de genu! Asa ca am sa postez azi deoarece am timp si chiar vroiam sa fac demult acest review!!

In aceasta postare este vorba despre review-ul Dry Shampoo-ului Batiste!!!
Acesta este primul meu sampon uscat!!!Am auzit la niste fete de sampoanele uscate dar nu stiam de la ce brand sa imi cumpar ca sa fie mai bun! Asa ca am vazut un clip pe youtube in care o fata spunea numai lucruri bune despre el si am spus sa imi comand si eu aceste sampoane! Eu le-am prins la o reducere atunci si va spun ca imi plac foarte mult!!!
Mi-am cumparat 2 sampoane si vreau sa va spun ca tin foarte mult timp!!! Eu le am de prin noiembrie daca nu ma insel si primul tub m-a tinut foarte bine!! Inca mai am putin in el pe fund,dar m-a tinut atat de mult deoarece o perioada de cam 3 sapt sau chiar o luna nu am mai folosit pentru ca aveam o obsesie de a ma spala pe cap mereu! Eu il folosesc cam de 2 ori pe saptamana de obicei sambata sau duminica depinde cum imi sta parul si daca ma du undeva, si miercurea!!!


Am ales sa folosesc acest sampon deoarece imi prelungesc cu  1 zi timpul de spalare a parului! Nu vreau sa imi mai spal atat de des parul deoarece se deterioreaza foarte rau si chiar nu imi place!! Ganditi-va ca a-ti avea o bluza pe care o purtati foarte des deoarece va place si o tot spalati mereu!Ea se deterioreaza,isi pierde culoarea si nu mai este ca la inceput! Acest lucru se intampla si cu parul vostru!!! De aceea va sfatuiesc sa folositi samponul uscat indiferent de de firma este!!!


Are 200 ml,are aroma florara si este foarte usor de folosit!! Pulverizati la radacina,apoi  masati scalpul cu degetele si dupa vi-l puteti coafa sau pieptana!! Este foarte rapid deoarece nu trebuie sa va mai udati parul,apoi sa stati sa il uscati! Daca intr-o zi iti sta parul urat repede repejor pulverizezi samponul uscat la radacina parului si gata!! In plus el ii da volum,elimina grasimea de pe radacina parului si il revitalizeaza!! Cu cateva pulverizari iti simti parul curat si nu mai ai nici-o grija!!
Mie sincer chiar imi place si chiar vi-l recomand si voua! Cand voi termina si al doilea tub am de gand sa imi cumpar unul din DM deoarece vreau sa il incerc si pe el!!


Are aceasta pompita care dozeaza foarte bine produsul!!! Eu am cu aroma folrara acest sampon!

Acesta a fost review-ul sper ca v-a placut si ca nu va suparati ca nu prea mai postez!!
Va pup si ne vedem in postarea urmatoare!! :* :*

sâmbătă, 1 martie 2014

1 Martie!!!

Buna fetelor!
Ce mai faceti???

La multi ani de 1 Martie!!! Va doresc sa aveti o primavara cat mai frumoasa!!!

Am pregatit pentru azi o postare in care o sa vedeti ce am primit eu de 1 Martie si ce i-am facut cadou mamei mele!!!
Sper ca o sa va placa si poate o sa mai postez inca odata azi!!!


Deci de la mama mea am primit acel set Nivea + crema de maini Nivea care a fost primita cadou de la o promotie Nivea,am mai primit si un demachiant Elmiplant dar am uitat sa ii fac poza(o sa il vedeti in alta postare),de la colegi multe bratari dar am pus decat cateva deoarece pe celelalte le am la mana, de la tatal meu acea zambila si brosa cu acel paun!!! Brosa este superba si o ador!!!


Aceasta brosa i-am luat-o eu mamei mele si mai i-am luat o bratara rosie cu un pandantiv cu o potcoava si un mic buchetel de ghiocei pe care  il vedeti in poza de mai sus!!


De la mama mea am mai primit 3 accesorii de la Accessorize care sunt foarte foarte dragutee!!!
Am primit 2 lantisoare!! Unul al aveti mai sus si anume cel cu inima si o pasare sau ce este aia si unul cu niste cuburi metalice!!! Fiecare lant are o placuta acolo unde se inchide lantul pe care este litera ''A''!!! Imi plac foarte mult si mai ales ca au litera ''A'' inscriptionata pe acea placuta!!



Am mai primit si o bratara roz cu auriu care are 2 pandantive,unul in forma  de inima si unul banut!Mai are o cruce si unde se inchide bratara are o steluta!!!Sunt superbe toate aceste accesorii si imi plac mult!!! Ii multumesc mamei mele!!!




Aceasta este brosa primita de la tatal meu!!! Este superba dupa parerea mea!!! Imi place mult si ii multumesc!!!


Acestea au fost cadourile sper ca v-au placut si ne vedem mai tarziu intr-o alta postare!!!
V-am pupat si va doresc un weekend cate mai frumos si o primavara infloritoare!!!