Hei dragelor!!!
AM pregatit inca un review legat de fondul de ten LUXE de la Avon!
Am facut acest review deoarece o fata m-a intebat cat de bun este si m-am gandit sa fac un review mai detaliat!!!
Este foarte bun si sper ca o sa va fie de folos ce o sa va povestesc!
Fondul de ten are 30 de ml,eu il am in nuanta nude bodice,dupa cum stiti gama LUXE este promovata de Loredana Groza!Produsele din aceasta gama sunt cele mai bune dupa parerea mea din brosura Avon!
Fondul de ten este foarte cremos,se intinde lejer,se poate aplica cu o pensula,cu un buretel sau cu degetele daca nu aveti pensula!Nu provoaca alergii deoarece este testat dermatologic!Persista circa 8 ore deci consider ca rezita foarte bine!Eu il folosesc zilnic si plec de la scoala la ora 12 si ajung acasa pe la 7 jumatate sau chiar 8 si ma demachez cam pe la ora 10 si mai este produs pe fata!Eu am aproximat ora desigur poate dura si mai mult!!!
Nu creaza efectul acela inestetic de masca,are o acoperire mare ceea ce eu ador deoarece pot sa spun ca sunt ''obsedata' de fondurile de ten cu acoperire mare!
Are SPF 20 si poate fi purtat si vara intr-un strat foarte mic fara probleme doarece sti ca are protectie!
Eu mai am in el cam un sfert si de aceea are si niste pete cum se vede in imagine!
Nuantele care sunt in brosura sunt respectate!Daca iti comanzi o culoare de care tu esti sigura ca este potrivita pentru tine el nu te va dezamagi si va fi exact ca ceea ce ai vrut tu!In plus se adapteaza culorii tenului si nu trebuie sa iti faci probleme cu nuanta aleasa!Este si putin iluminant dar nu excesiv sa va deranjeze!Mie nu imi palc cele care sa imi ilumineze fata excesiv!Acesta are toate calitatile si merita cumparat!Eu l-am luat intr-o ofarta de care beneficiaza doar reprezentanti si anume cu 23 lei!Iar in brosure acum este 41 lei!!!
Are un amestec de pudra de diamant si ingrediente naturale ceea ce ii confera luxul si din cauza ingredientelor naturale nu are miros parfumat ca altele cu substante chimice!!
Are un ambalaz din sticla,cu capac auri in care te poti vedea,pompita
aurie la fel ca si capacul,pompita duzeaza o cantitate potrivita si ne
ajuta foarte mult!
Aveti ma sus si un swatch!!!!
Sper ca v-a placut si ca v-am fost de ajutor!!!!






Nu gasesc un link cu video :D
RăspundețiȘtergereAm vrut sa postez primul meu video cu Empties dar nu stiu de ce nu merge!!! :(((
RăspundețiȘtergereO sa mai incerc si imi pare foarte rau pentru ca am muncit mult la el!! :((
Tare dragut. Succes in continuare. Te-am pupat.
RăspundețiȘtergereChiar cautam o parere despre acest fond de ten, ma tenteaza si pe mn, puup
RăspundețiȘtergere