vineri, 17 ianuarie 2014

My foundation routine!


Buna fetelor!Dupa cum vedeti si in titlu aceasta poastare este legata de rutina mea de fond de ten!
Sper ca o sa va placa si veti vedea mai jos ce fac eu!Va pup :*


Asa arat eu fara mahiaj si sper ca o sa se observe diferenta!Fara jigniri!!!Nimeni nu este perfect!!!





Deci primul pas este aplicarea bazei de machiaj iar eu o folosesc pe cea de la Oriflame din gama Giordani Gold care este o baza buna,are sidef,hidrateaza si ceea ce imi place foarte mult este ca intra repede in piele!
Al doilea produs pe care il aplic este corectorul iar eu folosesc unul din Dm din gama SHE,nu este foarte cremos dar are o acoperire buna!Apoi un anti cearcan de la Essence aplicat cu o pensula pe care daca il lasi cam 20 de secunde pe fata inra in piele si acopera foarte bine!Eu credeam ca este intr-o nuanta prea inchisa dar daca il las sa intre in piele arata ca si cum nici nu am aplicat anti cearcan!




 Apoi aplic fondul de ten de la Avon din gama LUXE cu o pensula din colectia mea!Fondul de ten este foarte bun,foarte cremos,usor iluminant,persista foarte bine,are factor de protectie,nu creaza efect de masca si vi-l recomand!Dupa ce astept foarte putin sa intre in piele,cu un buretel dau pe toata fata ca sa iau excesul!





 



Apoi aplic un bronzer pentru umbre dar cateodata si ca blush!A inceput sa imi placa mult bronzerul!!





Si cam aceasta este rutina mea!Nu imi ia mult si sper ca v-a placut!Mai jos am imaginea cu mine dupa ce m-am machiat!






Sper ca se observa diferenta!!Daca v-a placut nu uitati sa dati LIKE,SHARE si SUBSCRIBE!
Va multumesc! :*


4 comentarii:

  1. Cum e fondul de ten? Eu am rinelul luxe darr nu ma prea incanta :)

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Acum depinde de fiecare persoana!Eu l-am avut pe primul rimel de la LUXE acum este terminat si il am pe cel cu particule de caviar si alungeste super nu se curata!Poti sa il incerci si pe acesta nou!Iar fondul de ten este foarte bun!Mie imi place chiar mult!Se intinde foarte bine,intra repede in piele,este usor iluminant,dar doar putin,tine 7-8 ore pe fata,acoper bine si chiar il consider cel mai bun fond de ten!Mie imi place mult! :*

      Ștergere
  2. Pensulele sunt tot de la Avon?
    Cat ai dat pe ele?
    Ieri m-am uitat intr-un catalog Avon si am vazut niste pensule dragute..Dar am vazut in Douglas ca la Essense erau niste pensule dragute si mai ieftine. Acum nu stiu care sa mi-o cumpar.
    Sper sa ma ajuti cu o parere.

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Nu!Pensulele nu sunt de la Avon!Dare cele de la Avon sunt foarte bune!Nu le cade nici-un fir,se aplica foare usor si uniform pe fata!

      Ștergere