joi, 17 aprilie 2014

Make-up de Pasti!

Buna din nou fetelor!
Am pregatit pentru voi un machiaj pe care puteti sa il purtati in seara de Pasti sau in orice perioada a zilei de Pasti!!! In poze o sa vedeti decat un ochi machiat deoarece eu mai intai facusem la un ochi alt machiaj si nu prea mi-a placut cu iesise asa ca m-am hotarat sa fac altul,si din lene sa zic asa nu am mai stat sa fac si la celalalt ochi!! Eu sper sa va placa si ca v-am dat o idee buna!!


 Machiajul este in totalitate realizat cu culorile din paleta Elf de 150 de culori!! Rimelul folosit este cel de la Avon Aero Volume si pe linia apei inferioare am folosit creionul Super SHOCK in nuanta flash!!! Eu sper sa va placa si ca poate o sa incercati si voi,macar cu alte culori mai blande daca acestea nu va prea caracterizeaza sau nu va plac!!

Varog frumos sa imi scuzati sprancenele dar am uitat pur si simplu sa le conturez!!Nu stiam daca o sa imi iasa cum vroiam eu machiajul si am uitat sa le conturez la inceput!! Iar dupa ce l-am terminat si mi-a placut cum a iesit am spus sa fac repejor poze pentru voi!!! Sper ca nu o sa va deranjeze asta!!


Acesta a fost machiajul realizat de mine sper ca v-a placut si ca a-ti trecut cu vederea sprancenele!!!
Eu ma duc sa vopsesc ouale de Pasti cu mama si ne vedem mai tarziu intr-o postare in care o sa va arat cum au iesit ouale si cum am decorat masa!!
Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa! :* :*

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu